Zdroj: Game Freak

Značka Pokémon, od svojho vzniku v roku 1995, obsiahla už tisícky tých najzaujímavejších monštier. Pôvodne, ako Pocket Monsters, sa dostali do prvých videohier na Game Boy. Práve tu sa predstavila úplne prvá generácia pokémonov, ktorí sa stali tak populárni, že ich poznajú aj dnešní tridsiatnici. Prvých 151 pokémonov započalo svoje cestu úspešne, a my sme tak za celé desaťročia obdržali ďalšie generácie.

Za tých najznámejších môžeme stále považovať bezpochyby oranžového draka, Charizarda. Ako 3. vývojové štádium jedného zo štartérov, sa stal Charizard najpopulárnejším Pokémonom, naprieč všetkými generáciami. Tento fakt je podporovaný do dnešného dňa, a to či už je reč o zberateľských kartách, hrách, oblečení alebo v rámci seriálovej a filmovej franšízy.

Asi druhým najpopulárnejším pokémonom všetkých čias je Pikachu. Malá, žltá, elektrická myška, sa stala obľúbeným spoločníkom nielen Asha Ketchuma, hlavného seriálového hrdinu, ale aj všetkých detí po celom svete. Plyšové hračky, tričká s Pikachum, ale aj cenné zberateľské kartičky sú dnes rozmiestnené u mnohých majiteľov, vrátane YouTubera, Logana Paula.

Než sa však svet pokémonov dostal do podoby, v akej ho poznáme dnes, prešiel si mnohými úpravami. Za niektoré úpravy môžeme považovať tiež evolúcie pokémonov, ktoré sa nikdy nedostali na svetlo sveta. Preto sa dnes pozrieme na TOP 10 Pokémonov, ktorí sa nikdy nedostali medzi ľudí. A to, či už je reč o evolučných štádiách, alebo pôvodných podobách a formách.

10. Kōnya – prvé vývojové štádium Meowth a Persiana

Pôvodne navrhnutý ako prvá fáza evolúcie Meowtha a Persiana. Kōnya bol vytvorený pre 1. generáciu, ale nakoniec ho vyradili. Neskôr plánovali zaradiť Kōnyu do 2. generácie pokémonov, ale znovu ho vyradili. Kōnyu odhalili prvýkrát, keď v roku 2018 unikla demo verzia hry, určenej pre Game Boy – Gold & Silver z roku 1997.

Táto raná verzia hry predstavila, že Kōnya sa mal vyvinúť na Meowtha na úrovni 14, a mal byť normálneho typu. Názov Kōnya by sme mohli preložiť ako „Baby Meow“ alebo „Coin Meow“.

9. Guardia – tretie vývojové štádium Cubonea a Marowaka

Pokémon Guardia, vytvorený počas vývoja 1. generácie, bol odhalený, keď v roku 2018 unikli beta materiály prvej generácie. Malo ísť o posledné evolučné štádium pokémonov Cubone a Marowak, ale napokon ho z hry vyradili. Jeho názov však nie je oficiálnym, a na internete sa používa, ako označenie tohto evolučného štádia.

Zdroj: Redakcia/Game Freak

8. Beta evolúcia Wartortle

Toto evolučné štádium bolo prvýkrát odhalené, vo februári 2019, počas úniku pôvodných plánov na 1. generáciu pokémonov. Tento Pokémon bol pôvodnou evolúciou pokémonov Squirtle a Wartortle, pričom Blastoise v plánoch nebol. Koncepty z roku 1990 potvrdzujú, že pokémona Blastoise vytvoril Ken Sugimori a bol jedným z prvých Pokémonov.

Squirtle a Wartortle však boli vytvorení oveľa neskôr, autorkou Atsukou Nishidou – ženskou dizajnérkou, ktorá tiež stála za dizajnom pre Pikachuho, Bulbasaura a Charmandera.

7. Hināzu – prvé vývojové štádium Douda a Dodria

Hināzuho prvýkrát odhalili, keď v roku 2018 unikla demo verzia hry Gold & Silver, z roku 1997. Hināzu je typovo normálny a lietajúci baby Pokémon, ktorý sa mal vyvíjať na Dodua na úrovni 16. Navrhnutý je podľa vtáčieho hniezda. Hināzuho pravdepodobne zrušili kvôli mätúcemu počtu hláv, v porovnaní s jeho vývojovými štádiami, Doduom a Dodriom (z 3 na 2, a z 2 na 3).

Ďalším pravdepodobným dôvodom jeho odstránenia bol počet baby Pokémonov v demo verzii G&S z roku 1997. Obsahovala príliš veľa baby Pokémonov (až 17), čo neskôr zredukovali na len 7.

Zdroj: Redakcia/Game Freak

6. Purakkusu – ďalšie vývojové štádium Pinsira

Prvé odhalenie dizajnu prišlo v roku 2018, keď unikla demo verzia Gold & Silver z roku 1997. Tvorcovia, ho pôvodne plánovali ako ďalší vývoj Pinsira na úrovni 42. V demo verzii Pokédexu sa objavil hneď za Scizorom – pravdepodobne ich zamýšľali ako rivalov. Ako všetci stratení pokémoni z roku 1997, Game Freak mu nikdy nepridelil oficiálne anglické meno. Jeho pôvodný japonský pracovný názov je „Purakkusu“.

Rovnako ako Pinsir, Purakkusu bol čistým hmyzím Pokémonom. Zaujímavosťou je, že Heracross sa v demo verzii Gold & Silver z roku 1997 neobjavil. Pravdepodobne sa dizajn Purakkusa prepracoval, a nakoniec sa z neho stal Heracross, v konečnej verzii Gold & Silver, z roku 1999.

5. Gyopin – prvé evolučné štádium Goldeen a Seaking

Pokémon Gyopina pôvodne vytvorili pre 1. generáciu, ale kvôli nedostatku miesta v hre ho vyradili. Gyopina objavili prvýkrát, keď v roku 2018 unikla demo verzia Gold & Silver z roku 1997. Pôvodná verzia odhalila, že by sa Gyopin vyvinul na Goldeena, na úrovni 16, a že rovnako ako jeho ďalšie evolúcie, bol čistým vodným typom. V japončine Gyopin znamená „Živý zlatý kapor“.

Zdroj: Redakcia/Game Freak

4. Prvé evolučné štádium Zubata a Golbata

Prvýkrát odhalili tohto Pokémona, keď vo februári 2019 unikli beta materiály 1. generácie. Pôvodne ho plánovali ako prvý vývojový stupeň Zubata a Golbata, no pred vydaním hry ho zrušili. V rozhovore pre Yomiuri z roku 2018, niekoľko vývojárov z Game Freak uviedlo, že 1. generácia hry trpela nedostatkom miesta na pamäťovej karte.

Aby uvoľnili miesto, zredukovali počet vývojov s tromi stupňami vývoja na len dva stupne. Práve v tomto bode pravdepodobne zrušili pred evolúciu Zubata.

3. Tsubomitto – tretie vývojové štádium Bellsprouta a Weepinbella

Podobne, ako aj predchádzajúce varianty, pokémon Tsubomitta odhalili počas úniku demo verzie Gold & Silver z roku 1997. Tsubomitto bol typu trávy/jed a vyvíjal sa z Weepinbella, prostredníctvom Poison Stone. Tsubomitta a aj Poison Stones nakoniec z hry vyradili. Rovnako ako Gloom a Bellossom, aj Weepinbell mal v 2. generácii dostať novú bočnú evolúciu.

Interné dáta z pozadia hry Gold & Silver obsahujú veľa nepoužitých poschodí pre Sprout Tower. To odhaľuje, že pôvodne tvorcovia plánovali budovu s deviatimi poschodiami, namiesto troch. Niektorí fanúšikovia veria, že Tsubomitto a Poison Stone mali pôvodne dostať významnú úlohu práve v Sprout Tower.

Zdroj: Redakcia/Game Freak

2. Weirduck – druhý evolučný stupeň Psyducka

Pôvodne ho vytvorili ako strednú fázu medzi Psyduckom a Golduckom, no nakoniec ho tiež vyradili. Tento vývojový stupeň, podobne ako vyššie zmieňovaný „pred evolučný stupeň Zubata“, bol z konečnej verzie hry vyradený pre nedostatok miesta na disku hry. Meno Weirduck sa používa na internete, pre označenie tohto druhu pokémona, ktorý nikdy nebol oficiálne pomenovaný spoločnosťou Game Freak.

1. Gorochu – najvyšší stupeň Pikachuho

Prvýkrát vývojári z Game Freak informovali verejnosť o Gorochuovi v rozhovore pre japonské noviny v roku 2018. Gorochuho plánovali pre 1. generáciu, ako vyššiu evolúciu Raichuho, no opäť kvôli nedostatku miesta vo videohre ho vyradili. Skutočný vzhľad Gorochu je stále neznámy – obrázok nižšie je špekulatívny a založené na popise od Game Freak.

V 2. generácii hier dostal Pikachu nižšie vývojové štádium – Pichu, čím sa všetky nájdete na zaradenie Gorochuho do hier úplne vytratili.

Zdroj: Redakcia/Game Freak
5
0
Avatar photo

Od Martin Krug

Zakladateľ a redaktor projektu diMANzia. Medzi najväčšie záľuby patrí populárna kultúra všeobecne, a s ňou spojené objavovanie rôznych zákutí tohto odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *